Zaninović do zlata na jakom turniru!

Vijesti iz regije 25.02.2016 14:05h Autor:

Lucija Zaninović

Hrvatska taekwondašica Lucija Zaninović osvojila je zlatnu medalju na uglednom G2 turniru koji se ovih dana održao u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Posjet gradu Fujairahu pokazao se uspješnim za Splićanku koja je uzela najsjajnije odličje u kategoriji do 53 kilograma. Lucija je natjecanje otvorila protiv Uzbekistanke Guzal Narbabaeve koju je svladala prekidom zbog bodovne nadmoći 14:2. Uslijedilo je drugo kolo i nastup protiv Ukrajinke Darije Lytvynchuk od koje je bila bolja s 10:6.

Dvije pobjede u nizu dovele su je do finala u kojem je svladala Chanatip Sonkham, svjetsku seniorsku prvakinju iz 2013. godine. Naglasimo i kako je Tajlanđanka predala finalni susret pri Lucijinom vodstvu od 1:0.

Turnir, koji se na svakom kontinentu smije održati samo jednom godišnje, donio je hrvatskoj predstavnici 20 bodova na olimpijskoj ljestvici do 49 kilograma što joj je izuzetno bitno uoči Olimpijskih igara u Rio de Janeiru.