U22 EP: Filipi prekidom zaustavio prošlogodišnjeg prvaka iz poluteške, Milun uvjerljivo do četvrtfinala (VIDEO)

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 27.03.2018 09:58h Autor:

Toni Filipi (screenshot)

Jučerašnji drugi dan Europskog prvenstva za boksače do 22 godine donio je polovičan uspjeh hrvatskih predstavnika.

Nakon što su dan u Targuu Jiuu porazima otvorili Erik Pijetraj koji je u poluvelter izgubio od njemačkog prvaka i Martin Grgec kojeg je u srednjoj svladao Gruzijac Giorgi Kharabadze, na scenu su stupili borci iz viših kategorija.

Toni Filipi u teškoj je prekidom 13 sekundi prije kraja svladao prošlogodišnjeg Europskog prvaka iz poluteške, Rumunja Andreija Aradoaiea, i tako izborio susret osmine finala s Englezom Lewisom Williamsom.

Uspješan je bio i Marko Milun u kategoriji iznad 91 kilograma. Prvak Hrvatske iz superteške je četvrtfinale izborio jednoglasnom odlukom sudaca (5:0) u meču s Nizozemcem Staleyjem Koemansom. Njega će u idućem nastupu čekati Poljak Kamil Bodzioch.