Stefan Sekulić hrabro pao! Emeev slavio sudačkom odlukom nakon tri runde

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 15.09.2018 18:05h Autor:

Stefan Sekulić

Srpski borac Stefan Sekulić poražen je u svom UFC debi nastupu protiv Ramazana Emeeva, no pokazao je veliko srce te je potvrdio kako zaslužuje biti UFC borac. Pružio je dostojan otpor Ramazanu Emeevu, koji je pobjedu upisao jednoglasnom sudačkom odlukom nakon tri runde.

Sekulić je hrabro otvorio borbu koju je prihvatio samo dva tjedna prije održavanja i odlučio se ozbiljno suprotstaviti jednom od najvećih ruskih potencijala. Otvorena borba trajala je otprilike minutu i pol, kada se dolazi do prvog klinča. Sve do posljednje minute izmjenjivali su se klinčevi u kojima niti jedan nije uspio previše toga napraviti te kratki stand up okršaji. Onda na isteku posljednje minute Emeev dolazi do rušenja, a tijekom ustajanja i do krošea kojim baca Sekulića na pod. Tamo kreće po završetak borbe, prvo udarcima, a onda i pokušajem gušenja, ali nije bilo vremena i Sekulić se izvukao.

Kraj runde kao da je psihički djelovao na Sekulića, koju u drugu dionicu ulazi rezerviranije, no nakon minute borbe koristi jedan ulaz svog protivnika i upisuje rušenje. Kratko je Stefan uspio zadržati gornju poziciju i uskoro su ponovno na nogama, gdje nema previše pogođenih udaraca. Bio je to otvoreni okršaj s puno kretanja, gdje niti jedan nije pogađao previše te je sve završilo kao vrlo neizvjesna runda koja je zbog rušenja vrlo lako mogla pripasti borcu iz Novog Sada.

Treća runda donosi novi okršaj na nogama, no Sekulić je bio taj koji se kreće defenzivno uz rub kaveza, čime je Rusu prepustio prividnu inicijativu, ali inicijativu koja svakako ostavlja dojam kod sudaca. Nakon minutu i pol došao je i do kratkog rušenja, no na podu nije bilo akcije. Kako je runda prolazila, Sekulić je bio sve opušteniji te je pogodio nekoliko dobrih udaraca, da bi posljednji val ipak pripao Rusu, koji je agresivno krenuo posljednjih pola minute te je pogodio još nekoliko udaraca kojima je potvrdio rundu, ujedno i pobjedu.

Na kraju je jedan sudac Sekuliću dodijelio njegovu najbolju, drugu rundu, jedan je dao sve tri Emeevu, dok je jedan dao sve tri Emmevu gdje je jednu čak bodovao 10-8. Ruski borac tako nastavlja svoj pobjednički niz u UFC-u, no Sekuliću svakako treba čestitati. Prihvatio je borbu prije dva tjedna i ostavio je dojam nakon kojeg bi svakako trebao dobiti još jednu priliku u UFC-u. Zaslužio ju je, to nema nikakve sumnje, a promocija inače ima praksu davati drugu priliku svim borcima koji prihvate uskočiti na “short notice”. Jedva čekamo vidjeti kako će Stefan Sekulić izgledati uz puni kamp za borbu.