Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/fight1/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3182
PH u boksu: Milun nasljednik Hrgovića, braća Filipi bez borbe u finalu teške, Prtenjača najbolji boksač prvenstva | Fight Site

Vijesti iz regije 24.04.2017 11:42h Autor:

Mindoljević vs. Milun (FOTO: BK Leonardo)

Ovih je dana u Sesvetama održano Prvenstvo Hrvatske za seniore u boksu. Većina prvaka uspješno je obranila svoje titule, a dobili smo i nasljednike Filipa Hrgovića i Hrvoja Sepa koji su odlučili karijeru nastaviti među profesionalcima.

Marko Milun je tako preuzeo vlast nad superteškom kategorijom nakon što je u finalu napravio iznenađenje i podijeljenom odlukom sudaca svladao Marina Mindoljevića. Bio je to za Miluna tek četvrti nastup među seniorima.

U teškoj su se za naslov trebala boriti braća Josip i Toni Filipi, no tu je prvak odlučen bez borbe budući da je Toni prepustio pobjedu starijem bratu.

Damir Plantić je nakon nenastupanja na prošlogodišnjem prvenstvu ponovno vratio titulu u poluteškoj svladavši Lea Cvetkovića, a do najsjajnijeg odličja stigao je i njegov mlađi brat Luka, koji je treći put zaredom prvak Hrvatske u kategoriji do 75 kilograma. On je pak titulu osvojio preko Lovre Krmpotića.

Marko Zeljko je obranio titulu velteru (vs. Mate Rudan) te je izabran za najboljeg tehničara prvenstva.

Erik Pijetraj je u vrlo izjednačenoj borbi podijeljenom sudačkom odlukom obranio naslov u kategoriji do 64 kilograma (vs. Mihael Jugović).

Stipan Pretenjača proglašen je najboljim boksačem prvenstva nakon što je u finalu kategorije do 60 kilograma svladao Mateja Šimeca.

Dinamičan okršaj viđen je u borbi do 56 kilograma gdje je Filip Poturović pobijedio Ivana Prskala podijeljenom odlukom sudaca i time osvetio dva uzastopna poraza.