PH u boksu: Damir Plantić bolji od Sepa, Hrgović najbolji boksač!

Vijesti iz regije 04.05.2015 09:21h Autor:

Filip Hrgović

Hrvatski boksački reprezentativac superteške kategorije Filip Hrgović iz BK Leonardo proglašen je najboljim boksačem 25. pojedinačnog Prvenstva Hrvatske koje je tijekom vikenda održano u Sesvetama.

Zasad jedini hrvatski boksač koji se kvalificirao na Olimpijske igre u Brazilu u finalu je uvjerljivo (30:25, 30:25 i 30:25) pobijedio Marina Mindoljevića iz splitskog Marjana.

Najboljim tehničarom Prvenstva, koje je od četvrtka do nedjelje trajalo u dvorani OŠ Jelkovec, proglašen je Marko Zeljko iz BK Gladijator. Zeljko, kojeg je u Sesvetama pratio velik broj navijača, u finalu je velter kategorije jednoglasnom odlukom sudaca slavio protiv Luke Loze iz splitskog Pauka.

S najviše zlata okitili su se boksači BK Sesveta koji su sjajnim predstavama na ovom prvenstvu osvojili tri naslova prvaka Hrvatske. Pošlo je to za rukom Stipanu Prtenjači (64 kg), Luki Plantiću (75 kg) i Damiru Plantiću (81 kg) dok je srebro osvojio Alen Babić (91 kg), a broncu Marko Bogdanović (+91 kg). Treba izdvojiti dvoboje u srednjoj kategoriji Luke Plantića i Sanjina Pol Vrgoča (Pula) te u poluteškoj Damira Plantića protiv Hrvoja Sepa u kojima su sesvetski boksači došli do pobjeda 2:1 odlukama sudaca.

Dva prvaka Hrvatske, dva Filipa, Kolaka (56 kg) i Hrgovića (+91), uz jedno srebro Hrvoja Sepa ima BK Leonardo. Slijedi BK Pula s prvakom Markom Čalićem te viceprvacima Sanjinom Pol Vrgočem (56 kg) i Orhanom Avdijem (56 kg). Jedno zlato osvojile su za Delnica Mateo Komadina (86 kg) i Marko Zeljko za BK Gladijator.

Na prvenstvu je ukupno nastupilo 60 boksača iz 23 kluba.

REZULTATI:

1 (56kg) FILIP KOLAK (LEO) vs. AVDI ORHAN (PUL) 3:0 TKO R2
2 (60kg) NIKOLA COJKIĆ (KRT) vs. MATEO KOMADINA (DEL) 0:3 TKO R1
3 (64kg) IVAN ZIDAR (OSI) vs. STIPAN PRTENJAČA (SES) 0:3
4 (69kg) LUKA LOZO (PAU) vs. MARKO ZELJKO (GLA) 0:3
5 (75kg) SANJIN POL VRGOC (PUL) vs. LUKA PLANTIĆ (SES) 1:2
6 (81kg) HRVOJE SEP (LEO) vs. DAMIR PLANTIĆ (SES) 1:2
7 (91kg) MARKO ČALIĆ (PUL) vs. ALEN BABIĆ (SES) 3:0
8 (+91kg) FILIP HRGOVIĆ (LEO) vs. MARIN MINDOLJEVIĆ (MAR) 3:0

POREDAK:

56 kg

1.FILIP KOLAK LEONARDO
2.AVDI ORHAN PULA
3.MISLAV KOVAČEVIĆ VELIKA GORICA
3.IVAN MARIO ELTER ŠAMPION

60 kg

1. MATEO KOMADINA DELNICE
2. NIKOLA COJKIĆ KRALJ TOMISLAV
3. MATEJ ŠIMEC METALAC
3. ANTE JOZIPOVIĆ KTALJ TOMISLAV

64 kg

1. STIPAN PRTENJAČA SESVETE
2. IVAN ZIDAR OSIJEK
3. IVAN NJEGAČ VELIKA GORICA
3. NERON GOLEŠ ZLATNA RUKAVICA

69 kg

1. MARKO ZELJKO GLADIJATOR
2. LUKA LOZO PAUK
3. DURIM ORACA KVARNER
3. JOSIP MATIĆ DELNICE

75 kg

1. LUKA PLANTIĆ SESVETE
2. SANJIN POL VRGOČ PULA
3. KREŠIMIR MAJCEN GLADIJATOR
3. ANTE BABIĆ KRALJ TOMISLAV

81 kg

1. DAMIR PLANTIĆ SESVETE
2. HRVOJE SEP LEONARDO
3. PETAR BRALIĆ PIT BULL
3. ROBERT DELAŠ SPLIT

91 kg

1. MARKO ČALIĆ PULA
2. ALEN BABIĆ SESVETE
3. TONI FILIPI ZLATNA RUKAVICA
3. JOSIP BEPO FILIPI ZLATNA RUKAVICA

+91 kg

1. FILIP HRGOVIĆ LEONARDO
2. MARIN MINDOLJEVIĆ MARJAN
3. BRANIMIR LOVREN BOROVO
3. MARKO BOGDANOVIĆ SESVETE

PODIJELI

PREPORUČENO

KOMENTARI

POVEZANE VIJESTI