Odličan uspjeh hrvatskih judašica u Beogradu!

Vijesti iz regije 29.09.2015 16:48h Autor:

Andrea Bekić

Čak četiri medalje osvojile su odlične hrvatske judašice na Europskom judo kupu koji se proteklog vikenda održavao u Beogradu.

Prvo su se finalu kategorije do 52 kilograma susrele dvije hrvatske predstavnice, Andrea Bekić i Tena Šikić. Bekić je u hrvatskom finalu nakon dvije minute borbe slavila zahvatom držanja. Istog dana je Maja Blagojević u borbi za broncu u kategoriji do 63 kilograma savladala Njemicu Sheenu Zander. U nedjelju je stigla i četvrta medalja, a za nju je bila zaslužna Ivana Šutalo, članica Judo kluba Dubrovnik, koja je s tri pobjede došla do najsjajnijeg odličja u kategoriji preko 78 kilograma. Na putu do tog uspjeha stajale su joj Srpkinja Milica Žabić, predstavnica Mađarske Mercedesz Szigetvari i Jovana Nikić iz Crne Gore.

U konkurenciji 23 države, Hrvatska je s dvije zlatne te jednom srebrnom i brončanom medaljom završila na trećem mjestu, odmah iza Francuske i Njemačke.