Lucija Zaninović brončana na GP-u u Manchesteru!

Vijesti iz regije 27.10.2014 10:34h Autor:

Lucija i Ana Zaninović

Hrvatska taekwondo reprezentativka Lucija Zaninović ostvarila je novi vrijedan rezultat osvojivši brončanu medalju na trećem i posljednjem Grand Prixu sezone koji je održan u Manchesteru.

S obzirom na to da je bila prva nositeljica u kategoriji do 49 kilograma Lucija Zaninović je bila slobodna u prvom kolu. U drugom je ostvarila pobjedu protiv Brazilke Iris Tang Sing rezultatom 14-5 dok je u trećem bila bolja od Tajlanđanke Wongpattanakit sa 7-3. U polufinalu je s 5-4 izgubila od Španjolke Brigitte Yague četverostruke svjetske i četverostruke europske prvakinje te osvajačice 15 medalja sa svjetskih i europskih prvenstava te Olimpijskih igara.

Ana Zaninović je osvojila peto mjesto u kategoriji do 53 kilograma. U toj je kategoriji nastupila i Martina Zubčić koja je poražena u prvom kolu od Jessice Chavez zlatnim bodom. Dalje od prvog kola nije prošao ni Filip Grgić od kojeg je u kategorije do 68 kilograma bolji bio Kim Hun iz Koreje rezultatom 8:4.

Hrvatske reprezentativce očekuje 20. Croatia Open, a potom će Ana i Lucija Zaninović nastupiti na finalnom Masters turniru osam najboljih predstavnica koji će se održati u Meksiku.