Karate: Tri zlata i bronca u Sloveniji

Vijesti iz regije 14.03.2016 11:08h Autor:

Maša Martinović

Na natjecanju Svjetske Premier karate lige, koje je održano u Laškom, hrvatski reprezentativci osvojili su tri zlatne i jednu brončanu medalju. Muška ekipa je u neslužbenom dijelu natjecanja osvojila prvo mjesto te je u konkurenciji 521 natjecatelja iz 40 zemalja Hrvatska najuspješnija zemlja na ovom natjecanju.

Uspješni su bili hrvatski karate reprezentativci proteklog vikenda na natjecanju Svjetske Premier lige u Sloveniji.

Zlatnu medalju osvojili su Ana Lenard u kategoriji do 61 kilograma te i Maša Martinović u kategoriji iznad 68 kilograma te su obje do zlata došle bez izgubljenog boda. Do naslova najboljeg došao je i Anđelo Kvesić u teškoj kategoriji i muška selekcija u momčadskom natjecanju dok je Tina Marić osvojila broncu u kategoriji do 61 kg.

Ana Lenard u kategoriji do 61 kg na početku je bila bolja od Mađarice Renate Vivien Gyorivanyi s 3-0. U nastavku je judašica iz Samobora slavila protiv Ruskinje Nailye Gatauline s 2-0 i Alžirke Yasmine Benazzouk s 3-0. U polufinalu je pobijedila Slovakinju Miroslavu Kopunovu 2-0, a u finalu je bila bolja od Ukrajinke Anite Serogine s 1-0.

U istoj kategoriji Tina Marić osvojila je broncu dvjema pobjedama u repasažu protiv Makedonke Sare Simonoske 4-0 i Austrijanke Stephanie Kaup 5-0. Prije toga je slavila protiv Marije Sušac iz BiH i Crnogorke Jelene Maksimović s 1-0 dok je u četvrtfinalu doživjela poraz od Ukrajinke Anite Serogine.

U teškoj kategoriji (+68 kg) Maša Martinović do naslova je stigla s pet pobjeda. Najuvjerljiva je bila protiv predstavnice iz Srbije Andrijane Vicovac 4-0. U nastavku je slavila protiv Slovakinje Lenke Samulove, Bugarke Borislave Ganeve, Diellze Dragushe s Kosova, te u finalu protiv Crnogorke Dragane Konjević.

Zlatni je u teškoj kategoriji (+84 kg) u konkurenciji karatista bio Anđelo Kvesić. U 1. kolu pobijedio je Talijana Maycola Cucca 8-0 te je uvjerljiv bio i u nastavku. Redom je bio bolji od Ukrajinca Andrija Antoniuka 5-1 i Srbina Bogdana Trikoša 5-0. Kvesić se plasirao u finale sudačkim preglasavanjem u polufinalu protiv Sanjina Kalinića iz BiH, nakon što u borbi nije bilo bodova. U borbi za zlato svladao je Turčina Ziyu Yasara s 3-0.

Blizu osvajanja medalje bila je Vlatka Kiuk, koja je u repasažu natjecanja u katama izgubila od predstavnice Hong Konga Tung Yee Yin s 4-1. Zanimljivo je da je trenerica reprezentacije Hong Konga Vlatkina sestra Marijana Kiuk.

U neslužbenom dijelu natjecanja muška reprezentacija u borbama u sastavu Anđelo i Ivan Kvesić, Šurbek, Blažičević, Barac, Mrvičić i Živković osvojila je prvo mjesto pobjedama nad Mađarskom 3-1, Ukrajinom 3-2, Alžirom 3-0 te protiv BiH s 3-0.

Sljedeće natjecanje Svjetske karate lige se održava idućeg vikenda u Rotterdamu.