Hrgović i Sep ostali bez medalja na Svjetskom boksačkom prvenstvu

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 10.10.2015 20:34h Autor:

Hrvoje Sep i Filip Hrgović

Filip Hrgović i Hrvoje Sep nisu uspjeli pobijediti u četvrtfinalima Svjetskog boksačkog prvenstva u Dohi.

Hrgović nakon zlata na Europskom prvenstvi nije uspio osigurati svjetsku medalju. U četvrtfinalu superteške kategorije Francuz Tony Yoka pobijedio ga je podijeljenom odlukom bodovnih sudaca (29:28, 29:28, 28:29).

Ni Hrvoje Sep nije se uspio plasirati u polufinale. U fantastičnom meču četvrtfinala poluteške kategorije izgubio je od dvostrukog svjetskog prvaka Kubanca Cesara Julija la Cruza (25:30, 27:30, 25:30).

Glavni hrvatski strateg na ovom natjecanju Leonard Pijetraj (kojem su pomagali trener BK Leonardo Dalibor Čibarić i Hasan Yousef) nije krio razočaranje ishodom četvrtfinalnih dvoboja. Hrvoje i Filip došli su kao osvajači medalja s kolovoškog Europskog prvenstva u bugarskom gradu Samokovu, a na svjetskoj smotri zastali su među osam najboljih.

"Nažalost, bili smo blizu, ali nismo uspjeli. Naši su suparnici bili dobri i spremni, a mi nismo taktički odradili kako je trebalo. Mislim da su mečevi bili neizvjesni. Ne mirim se s porazima, moramo raditi još više i još bolje i doći još spremniji na mečeve", izjavio je Pijetraj.

Hrvatska delegacija sljedeći tjedan vraća se u Zagreb i potom odlazi na odmor. U studenome počinju pripreme Hrvoja Sepa i Filipa Hrgovića za novu sezonu Svjetske boksačke serije (WSB) u dresu kazahstanskih branitelja naslova Astana Arlansa.