Ana Zaninović osvojila srebro na Europskim igrama!

Vijesti iz regije 18.06.2015 09:50h Autor:

Ana Zaninović

Hrvatska taekwondoašica Ana Zaninović osvojila je srebrnu medalju na Europskim igrama u Bakuu nakon što je u finalnoj borbi kategorije do 57 kg izgubila od aktualne olimpijske pobjednice iz Londona Britanke Jade Jones s 12:9.

Bila je to zanimljiva i dramatična borba u kojoj je Ana gubila 5:0, ali se uspjela vratiti i izjednačiti rezultat.  Britanka je potom ponovo povela, Ana je cijelo vrijeme dostizala zaostatak, no nažalost nije uspjela.

"Očekivala sam tešku i neizvjesnu borbu jer je ona među najboljima u ovoj kategoriji. Zadovoljna sam što sam osvojila srebro. Zadovoljna sam i zbog svog povratka nakon operacije lakta, a ovdje sam imala problema s puknućem vene što me malo bacilo unazad.", izjavila je Ana Zaninović.

Bila je to njezina sedma medalja s velikih natjecanja. Na svjetskim prvenstvima je osvojila zlato, dva srebra i broncu, na europskim prvenstvima je osvojila zlato i srebro, a sada je i na prvim Europskim igrama stigla do medalje.

Na startu natjecanja je prekidom slavila protiv Ruskinje Jekaterine Kim (9-3), u četvrtfinalu je bila uvjerljiva protiv Dragane Gladović iz Srbije (14-1). U polufinalu je Ana Zaninović vodila veliku borbu sa Španjolkom Evom Calvo Gomez te do pobjede (7-5) stigla u posljednjoj rundi.

U srijedu je nastupio i Filip Grgić u kategoriji do 68 kg. Nakon uzbudljive i atraktivne borbe bolji od njega u prvoj kvalifikacijskoj borbi bio je Britanac Martin Stamper koji je slavio 18-13.