Sjajna Lucija osvojila olimpijsku broncu!

Ostale vijesti 08.08.2012 20:59h Autor:

Lucija Zaninović (foto: AFP)

Hrvatska predstavnica u taekwondou na Olimpijskim igrama, Lucija Zaninović, osvojila je večeras brončanu medalju u kategoriji do 49 kilograma!

Hrvatski borilački sporti također se ima na koga posebno ponositi ove godine na Olimpijskim igrama nakon što je večeras naša predstavnica u taekwondou do 49 kilograma, Lucija Zaninović, uspjela osvojiti brončanu medalju!

Braća Žugaj, nažalost nisu Hrvatskoj uspjela donijeti medalju, no zato je Lucija pobjedom nad Meksikankom Jannet Alegrie Pene uspjela izboriti mjesto na postolju!

Lucija je najprije u kvalifikacijskom meču bila iznimno uvjerljiva s 14:0 protiv Seulki Kang, a zatim je bila odlična i u četvrtfinalu u kojem je s 13:4 svladala protivnicu iz Argentine Carolu Lopez Rodriguez. No, nakon toga je u polufinalu ipak bila poražena u dvoboju protiv Kineskinje Jingyu Wu, koja je i branila zlato otprije četiri godine.

U meču za broncu borila se protiv Meksikanke Meksikanke Alegrie Pene te je u iznimno neizvjesnoj borbi u četvrtoj rundi osvojila zlatni bod vrijedan medalje u meču koji je završio 6:5. Čestitamo Luciji i njezinom treneru!

Sutra nastupa njezina sestra Ana u kategoriji do 57 kilograma, a prva protivnica joj je Japanka Mayu Hamade.