Dvostruki ADCC šampion zamijenio Franka Mira u meču protiv Chaela Sonnena!

Ostale vijestiIZDVOJENA VIJEST 24.08.2017 14:51h Autor:

ADCC

ADCC – najjače svjetsko “no gi” grappling natjecanje, će se ove godine održati od 22. do 24. rujna u The Espoo Metro Areni u Finskoj.

Iako su fanovi grapplinga trebali uživati u super dvoboju, koji je već ranije najavljen, između Franka Mira i Chaela Sonnena, program je promjenjen i umjesto bivšeg UFC prvaka na tatami će stupiti sjajni Leo Vierra, otkriva Graciemag. Viera je dvostruki ADCC prvak u kategoriji do 66 kilograma, a Sonnen se trenutačno natječe u poluteškoj diviziji Bellatora do 93 kile.

Druga super borba na rasporedu nudi dvoboj Renza Gracieja i Sana Kikute. Radi se o grappling revanšu njihovog Pride dvoboja iz ožujka 1998. godine. Tada je Gracie prisilio Kikutu na predaju “giljotinom” u šestoj rundi.

U glavnoj super borbi na ovogodišnjem ADCC izdanju Andre Galvao će odmjeriti snage s ADCC pobjednikom u otvorenoj kategoriji iz 2015. godine Claudiom Calasansom.

Među ostalim zvijezdama koje nastupaju ove godine na ADCC-u su Jake Shields, Augusto Mendes, Gilbert Burns, Jeff Monson, Dillon Danis, Gabi Garcia, MacKenzije Dern…

Popis ovogodišnjih imena koja će “grapplati” u Finskoj:

Men -66kg

2015 champion: Rubens ‘Cobrinha’ Charles
1st Asia & Oceania Trials Winner: Uranov Zhakshylyk (Kyrgyzstan)
1st European Trials Winner: Janusz Andrejczuk (Poland)
1st North American Trials Winner: Justin Rader (USA)
1st South American Trials Winner: Pablo Mantovani (Brazil)
2nd South American Trials Winner: Paulo Miyao (Brazil)
2nd Asia & Oceania Winner: Yuta Shimada (Japan)
2nd North American Trials Winner: Ethan Crelinsten (Canada)
2nd European Trials Winner: Kuba Witkowski (Poland)
Invited: Bruno Frazatto
Invited: Eddie Cummings
Invited: Geovanny Martinez
Invited: Augusto ‘Tanquinho’ Mendes
Invited: AJ Agazarm
Invited: Baret Yoshida
Invited: Leo Vieira
Total: 16

Men -77kg

1st Asia & Oceania Trials Winner: Lachlan Giles (Australia)
1st European Trials Winner: Tero Pyylampi (Finland)
1st North American Trials Winner: Mansher Singh Khera (USA)
1st South American Trials Winner: Felipe Cesar (Brazil)
2nd South American Trials Winner: Marcelo “Lapela” Mafra (Brazil)
2nd Asia & Oceania Winner: Osmanzhan Kassimov (Kazakstan)
2nd North American Trials Winner: Vagner Rocha (USA)
2nd European Trials Winner: Oliver Taza (Lebanon)
Invited: Garry Tonon
Invited: Lucas Lepri
Invited: JT Torres
Invited: Gilbert Burns
Invited: DJ Jackson
Invited: Celso Vinicius
Total: 14

​2015 champion: Davi Ramos is OUT due to MMA commitments

Men -88kg

1st Asia & Oceania Trials Winner: Craig Jones (Australia)
1st European Trials Winner: Jesse Urholin (Finland)
1st North American Trials Winner: James Brasco (USA)
1st South American Trials Winner: Murilo Santana (Brazil)
2nd South American Trials Winner: Kaynan Duarte (Brazil)
2nd Asia & Oceania Winner: Kit Dale (Australia)
2nd North American Trials Winner: John Salter (USA)
2nd European Trials Winner: Piotr Marcin Frechowicz (Poland)
Invited: Romulo Barral
Invited: Keenan Cornelius
Invited: Gordon Ryan
Invited: Pablo Popovitch
Invited: Xande Ribeiro
Invited: Leandro Lo
Invited: Dillon Danis
Invited: Rustam Chsiev
Total: 16

​2015 champion: Yuri Simoes has moved to 99kg

Men -99kg

1st Asia & Oceania Trials Winner: Roman Dolidze (Georgia)
1st European Trials Winner: Kamil Uminski (Poland)
1st North American Trials Winner: Eliot Kelly (USA)
1st South American Trials Winner: Mahamed Aly (Brazil)
2nd South American Trials Winner: Diego Salomao Ribeiro (Brazil)
2nd Asia & Oceania Winner: Yukiyasu Ozawa (Japan)
2nd North American Trials Winner: Paul Ardila (USA)
2nd European Trials Winner: Abdurakhman Bilarov (Russia)
2015 Champion (88kg): Yuri Simoes
Qualified: Luiz Panza
Invited: Dean Lister
Invited: Rafael Lovato Jr.
Invited: Felipe Pena
Invited: Joao Assis
Invited: Jake Shields
Invited: Mike Perez
Total: 16

​2015 champion: Rodolfo Vieira is OUT due to MMA commitments

Men +99kg

2015 champion: Orlando Sanchez
2nd Place Asia & Oceania Trials: Arman Zhanpeisov (Kazakhstan)
1st European Trials Winner: Khamzat Stambulov (Russia)
1st North American Trials Winner: Tom DeBlass (USA)
2nd South American Trials Winner: Victor Honório (Brazil)
2nd Asia & Oceania Winner: Hideki Sekine (Japan)
2nd North American Trials Winner: Casey Hellenberg (USA)
2nd European Trials Winner: Abdulaev Ruslan (Russia)
Invited: Vinny Magalhaes
Invited: Roberto ‘Cyborg’ Abreu
Invited: Marcus ‘Buchecha’ Almeida
Invited: Joao Gabriel Rocha
Invited: Jared Dopp
Invited: Jeff Monson
Invited: Mario Rinaldi
Invited: Tim Spriggs
Total: 16

​1st Asia & Oceania Trials Winner: Sulimanov Mokhmad (Kazakhstan) was replaced by Arman Zhanpeisov
​1st South American Trials Winner: Luiz Panza (Brazil) dropped to -99kg


Women -60kg

2015 champion: Mackenzie Dern
South American Trials Winner: Bianca Basílio (Brazil)
Asia & Oceania Winner: Rikako Yuasa (Japan)
North American Trials Winner: Elizabeth Clay (USA)
European Trials Winner: Ffion Davies (United Kingdom)
Invited: Michelle Nicolini
Invited: Beatriz Mesquita
Invited: Tammi Musumeci
Total: 8

Women +60kg

South American Trials Winner: Talita ‘Treta’ Nogueira (Brazil)
North American Trials Winner: Tara White (USA)
European Trials Winner: Samantha Cook (United Kingdom)
Invited: Jessica Flowers
Invited: Gabi Garcia
Invited: Amanda Santana
Invited: Venla Luukkonen
Invited: Marysia Malyjasiak
Total: 8

PODIJELI

PREPORUČENO

KOMENTARI

POVEZANE VIJESTI