Hrvatska dobila nove mlade boksačke prvake

K1 / Boks 25.03.2013 20:12h Autor:

Boks

U zagrebačkom naselju Novi Jelkovec održano je Prvenstvo Hrvatske u amaterskom boksu za mlađe kadete i juniore, a prisutni gledatelji mogli su vidjeti u akciji najveće nade hrvatskog boksa.

O dvorani OŠ Novi Jelkovec održana su finala Pojedinačnog državnog prvenstva za Mlađe kadete i Juniore. Najboljim juniorom turnira proglašen je Luka Prtenjača (Sesvete), dok je najboljim mlađim kadetom proglašen Mateo Vrdoljak (Radnički). Najbolja mlađa kadetkinja je Antonela Duvnjak (Leonardo).

Spomenimo i da je Svjetska boksačka organizacija AIBA dala je dozvolu Hrvatskom boksačkom savezu da seniorsko Prvenstvo države, koje će se održati od 17. travnja u Zadru, bude prvo seniorsko natjecanje bez zaštitnih kaciga! U sklopu pripreme za isto, u Hrvatsku stiže tim instruktora, koji će prije prvenstva održati kratki seminar našim tehničkim osobama, sucima i liječnicima. Ovim dopuštenjem AIBA je još jednom pokazala kako cijeni rad vodstva Hrvatskog boksačkog saveza te napore na unaprijeđenju boksa u Lijepoj našoj.

REZULTATI FINALA:
MLAĐI KADETI
Br. – KT. – CRVENI KUT – PLAVI KUT – REZ.
1 38,5 Robert Ravnjak (David) Lovro Akmadžić (Lokomotiva) 15:9
2 41,5 Leon Majstorić (Brod) Gabrijel Veočić (Brod) 6:10
3 44,5 Metin Aliji (Metalac) Roko Gucić (Leonardo) 0:2WO
4 46 Mateo Vrdoljak (Radnički) Amer Aliji (Omega) 11:4
5 50 Mateo Gracin (Leonardo) Marino Glasnović (Leonardo) 0:2RSC3
6 52 Josip Gečević (Leonardo) Josip Ante Brčić (Zlatna Rukavica) 2:0RSC2
7 54 Matej Uremović (Rijeka) Antonio Čičić (Rijeka) 13:0
8 56 Antonio Tkalčić (David) Ivan Šegert (Sesvete) 5:21
9 59 Manuel Vidić (Sestvete) Luka Ilinović (Sesvete) 15:8
10 62 Ivan Ruić (Marjan) Paolo Čibarić (Leonardo) 2:0RSC1
11 65 Mladen Sobjeslavski (Leonardo) Bruno Mikulić (Zadar) 2:0RSC2
12 68 Mihael Domenkuš (Sesvete) Dominik Zolić (Leonardo) 14:12
13 76 Karlo Marinović (Zlatna rukav) Tomislav Šurlan (Leonardo) 0:2RSC2
14 +76 Marko Bartulović (Joker) Paško Berišić (Leonardo) 2:0RET1


JUNIORI
15 52 Pavao Gečević (Leonardo) Filip Poturović (Nova Gradiška) 20:22
16 56 Luka Vrbanec (Rovinj) Filip Kolak (Leonardo) 12:21
17 60 Luka Hunić (Sesvete) Tin Janković (Leonardo) 16:30
18 64 Josip Leko (Leonardo) Matej Šimec (Metalac) 12:15
19 69 Mario Mrazović (Leonardo) Luka Prtenjača (Sesvete) 15:22
20 75 Luka Plantić (Sesvete) Marko Zeljko (Sesvete) 2:0WO
21 81 Ilija Jozepović (Pula) David Simeon Dabo (Rijeka) 9:10
22 91 Petar Milas (Joker) Matija Hrgović (Leonardo) 0:2RET1
23 +91 Antonio Mihalak (Leonardo) Karlo Vrdoljak (Coloseum) 0:2 RET

Brončani po kategorijama:
Mlađi kadeti: Treća mjesta – Najbolji boksač Mateo Vrdoljak (Radnički)


41,5 kg Niko Antić (Leonardo)
44,5 kg Adrijan Prlok (Leonardo), Matej Bančić (Radnički)
50 kg Nedo Šegrt (Kvarner)
54 kg Ante Vukorepa (King), Leon Tomić (Pula)
56 kg Andro Jančić (Senj)
76 kg Marjan Brnić (Marjan)


Juniori: Treća mjesta – Najbolji boksač Luka Prtenjača (Sesvete)


52 kg Bruno Franjić (Leonardo), Roberto Radnam (Leonardo)
56 kg Dario Lazarov (Brod), Dario Pejić (Kralj Tomislav)
60 kg Slavko Caktaš (Klis), Luka Mažar (Osijek)
64 kg Bruno Ilić (Coloseum), David Stranput (Mladost)
69 kg Marijan Rajič (Osijek), Toni Kliman (Pula)
75 kg Antonio Jelavić (Leonardo), Ante Kokeza (Split)
81 kg Luka Rider (Mladost), Vido Lončar (Sesvete)
91 kg Antonio Vlačić (Kvarner), Filipi Toni (Zlatna rukavica)
+ 91 kg Ivan Perko (Leonardo)

PODIJELI
Autor:

PREPORUČENO

KOMENTARI

POVEZANE VIJESTI