Ghajji šokirao Lidona i Aikprachu u Francuskoj

K1 / Boks 03.02.2013 14:25h Autor:

Aikpracha na podu, Ghajji slavi (photo: Muaythaiauthority.com)

U francuskom Toursu održana je još jedna sjajna La Nuit Des Titans priredba na kojoj se odigrao turnir četvorice u kategoriji do 72.5 kilograma po Muay Thai pravilima (3X3). Sudjelovali su Tajlanđanin Aikpracha Meenayothin, pobjednik Fight Codeova Dragons turnira Jury Bessmertny, bivši It's Showtimeov prvak Yohan Lidon i ISKA K-1 i WKN europski full contact prvak Karim Ghajji.

Iznenađujuće, pobjedu je odnio borac koji vrlo rijetko nastupa po pravilima tajlandskog boksa – 32-ogodišnji francuski Marokanac Karim Ghajji.

U prvom polufinalu Aikpracha je nakon dodatne runde pobijedio Bessmertnog.Tajlanđanin je dobio prvu i treću rundu, alu u drugoj se našao u nokdaunu i Bjelorus ga je gotovo završio. Ipak, u ekstra rundi Aikpracha je učinio dovoljno za prolaz u finale. Drugog sudionika završnice dao je meč između Ghajjija i Lidona. To je bio njihov treći međusobni ogled, a prethodno su obojica ostvarili pobjedu. U trećem je slavio Ghajji tijesnom sudačkom odlukom.

Finale je donijelo veliki šok jer je Ghajji nokautirao Aikprachu u prvoj rundi i na najbolji način najavio svoj debi za Glory u travnju. Iako se borio proteklog tjedna, Aikpracha je bio prvi favorit turnira.

Od prestižnih borbi izdvajamo pobjedu Fabija Pince nad Tajlanđaninom Yakdamom na bodove.